راه اندازی VoIP

تاریخ خبر : ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ --- کد خبر ۱۳۴

در دنیای امروز که سازمان های کوچک و بزرگی در حال فعالیت هستند برقراری ارتباط با جامعه هدف خود از کلیدهای موفقبت به شمار می‌رود. چرا که بدون یک ارتباط دو سویه و کاربردی بین مشتریان و کارشناسان، هیچ یک از واحدهای سازمان امکان پیشرفت وجود نخواهد داشت.

از ارتباطات مفید که از دیرباز با بشر همراه بوده ارتباط صوتی می‌باشد که در دنیای مدرن به شکل تلفنی نمود پیدا کرده است. بنابراین بهره‌گیری از یک سیستم تلفنی بروز که امکان برقراری ارتباط را به خوبی برای یک شرکت فراهم کند اهمیت زیادی دارد. یکی از فناوری های پیشرفته دنیای امروز ویپ (VoIP) یوده که دروازه وسیعی رو به رشد و شکوفایی باز کرده است.

برای فعالسازی این فناوری فقط کافیست نحوه راه اندازی آن را بدانید و از تجهیزات مورد نیاز استفاده کنید. پس تا پایان با صبانت همراه باشید تا ضمن آشنایی با این فناوری نحوه راه اندازی آن را نیز برای کسب و کار خود بیاموزید.

سیستم تلفن VoIP چیست و چه کاربردی دارد؟

ویپ یا همان VoIP مخفف کلمه Voice over IP است. این فناوری عملا و تا حدودی مشابه با تلفن معمولی بوده و نتیجه کار همان است اما در دسترس‌تر بوده و بسیار سریع‌تر است. فقط تصور کنید که به جای سیم‌کشی‌های قدیمی تلفن که همگی با معضلات آن آشنا هستیم، خدمات تلفنی از طریق شرکت ارائه‌دهنده اینترنتی و بر بستر شبکه ارتباطی ارائه شود. هود این موضوع گویای همه چیز هواهد بود.

از دیدگاه عملی و تخصصی، یک سرویس VoIP سیگنال‌های صوتی درا به داده‌های دیجیتال تبدیل می‌کند و آنها را از طریق اینترنت به مقصد مورد نظر انتقال می‌دهد. سپس داده‌های دیجیتال دیگر به سیگنال‌های صوتی تبدیل می‌کند و به گوش مقصد می‌رساند.

به علت استفاده از اینترنت شما با استفاده از این نوع سرویس می‌توانید با صرف هزینه اندک در هر جایی که هستید با افرادی از سرتاسر جهان تماس برقرار کنید.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سیستم  VoIP  

  • زیر ساخت شبکه

برای هر فناوری وجود یک زیر ساخت اولیه مورد نیاز است به خصوص فناوری‌های ارتباطی و بر بستر شبکه. در مورد این تکنولوژی منظور از زیرساخت شبکه همان در مرحاه اول کابل‌کشی آن و در سایر مراحل زیر ساخت مناسب شبکه شامل اتصال پهنای باند، کیستون، پچ پنل، رک، پچ کورد و بسیاری دیگر می‌شود. اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها از کابل‌کشی شبکه و یک ارتباط مناسب برخوردار هستند، از این‌رو، می‌توانند با استفاده از همین بستر جهت راه اندازی ویپ اقدام کنند.

  • خطوط آنالوگ

منظور از خطوط آنالوگ در واقع همان خطوط تلفنی شهری است که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنیم. همان طور که پیش‌تر گفته شد فقط کافی است با استفاده از یک دستگاه گیت وی (Gateway) داده‌های آنالوگ معمولی را به سیگنال‌های دیجیتال تبدیل کنید تا برای سیستم VoIP قابل درک باشد.

  • خط سیپ ترانک

نکته مهم برای شرکت‌هایی که نیاز به استفاده از سرویس را حس می‌کنند آن است که حتما تعداد خطوط تلفن باید بیشتر از یک باشد. چرا که استفاده از خدمات ویپ با یک خط تلفن شهری برای شما چندان به صرفه نخواهد بود. اما هزینه چند خط گران نخواهد شد؟

با وجود خطوط جدیدی با نام سیپ ترانک دیگر نیازی به نگرانی نیست. این خطوط نسب به خطوط شهری به صرفه‌تر بوده و مزایای بیشتری دارند. پس به جای خرید خطوط شهری گران قیمت بهتر است خطوط سیپ ترانک را امتحان کنید.

  • گیت وی

برای راه اندازی سیستم ویپ VoIP به ازای هر خط تلفن شهری آن خط باید به یک گیت وی متصل باشند که بتوان داده‌های آنالوگ را به داده های دیجیتال تبدیل نماید..

  • تلفن آی پی

این ابزار نوعی تلفن خاص است که یکی دیگر از زیر ساخت‌های شبکه محسوب می‌شود، تلفن تحت شبکه یا IP نوعب دستگاه‌ است که معمولا با نام sip phone نیز شناخته می‌شود.

  • هدفون

از دیگر تجهیزات غیر ضروری اما بسیار کار راه‌انداز هدفون‌های آی پی است که علاوه بر امکان برقراری تماس‌های باکیفیت و مفید، نوع بلوتوثی آن امکان استفاده از آن را از راه دور راحت می‌کند. با استفاده از چنین دستگاه‌هایی دیگر خستگی مکالمات طولانی و جای ثابت نشستن را احساس نخواهید کرد.

  • سرور

تمامی موارد گفته شده در قبل جهت راه انداز سیستم ویپ VoIP بدون داشتن یک کامیپوتر که به صورت شبانه روز فعال باشد، میسر نخواهد بود. برای همین برای استفاده از این فناوری حتما نیاز به سرور وجود دارد. به‌طور کلی یک CPU با حداقل هارد و رم قابل قبول مناسب بوده و نیاز به صرف هزینه‌های گراف نیست.

مزایای راه‌اندازی ویپ VoIP برای کسب و کارها

کاهش هزینه‌ها

عدم نیاز به سیم‌کشی مجزا

امکان برگزاری کنفرانس‌های و تماس‌های صوتی و تصویری گروهی

امکان ادغام دستگاه تلفن با کامپیوتر

تماس رایگان کاربران حتی خارج از سازمان و به سرتاسر جهان

توسعه راحت سیستم

نصب و راه اندازی ویپ VoIP

با بررسی تجهیرات سیستم ویپ مشخص است که راه‌اندازی آن نیازمند دانش کافی و صرف تخصص می‌یاشد. صبانت مفتخر است که با رائه خدمات متخلف نلفنی و VoIP برای سازمان‌ها و حتی افراد شما و کسب کارتان را در این مسیر یاری دهد. برای راهنمایی‌های تکمیلی و اطلاع از شرایط دریافت این خدمات می‌توانید سری به خدمات تلفن صبانت زده و با در اراتباط باشید.

بهره‌گیری از فناوری‌های بروز یکی از مهم‌ترین اصول موفقیت کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ در دنیای پر رقابت امروزاست. بنابراین بهتر است فرصت طلایی راه اندازی یک سیستم ویپ برای منزل، سازمان یا شرکت خود را از دست ندهید.

ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی


اینترنت پرسرعت صبانت در اینستاگرام اینترنت پرسرعت صبانت در تلگرام اینترنت پرسرعت صبانت در پیام رسان سروش