معرفی صبانت

تاریخچه

شرکت انتقال داده‌های نداگستر صبا با نام تجاری صبانت، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مجموعه‌ ی گروه صنعتی پرورش داده‌ها، در سال 1382 آغاز به کار کرد. از این رو این شرکت در نخستین مرحله، با دریافت پروانهPAP (نقاط دسترسی انتهایی) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقدام به ایجاد بستری برای ارائه‌ی کلیه‌ی خدمات باند پهن (Broadband) در سراسر کشور نمود همچنین در راستای دستیابی به اهداف خود در خصوص ارتقای سطح کیفی خدمات ارتباطی واطلاع‌ رسانی کشور، برای نخستین بار در ایران از فن‌آوری ADSL به منظور برقراری ارتباط پرسرعت میان تهران و دیگر شهرستان‌ها بهره گرفت و در مدت ‌زمان کوتاهی به تقریب سراسر ایران را پوشش داد. از این رو صبانت یکی از باسابقه ترین و پیشروترین اپراتورهای ثابت در کشور به شمار می آید و از این طریق سهم به سزایی در دستیابی به هدف برنامه پنجم و ششم توسعه برای دسترسی حداکثری خانوارها و کلیه کسب و کارهای کشور به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت را ایفا نماید.

باور صبانت بر این است که توسعه و گسترش زیر ساخت های لازم زمینه ورود کشور به جامعه اطلاعاتی را فراهم نموده و دسترسی به اینترنت پرسرعت که یکی از زیربنایی ترین پیش نیازهای توسعه کاربری فناوری اطلاعات کشور را میسر می سازد.چنانکه امروزه فعالیت تمام بخش های فعال جامعه اطلاعاتی اعم از بخش های خدمت رسان نظیر توسعه دهندگان سخت افزار، نرم افزار، مخابرات، خدمات کامپیوتری و الکترونیکی و نیز بخش های دریافت کننده خدمات مانند دولت، خدمات بیمه ای، صنایع بزرگی چون نفت، گاز، پتروشیمی و همچنین حوزه آموزش الکترونیک و تجارت الکترونیک به آن وابسته است.

صبانت در راستای توسعه‌ی همه‌جانبه‌ فعالیت‌های خود در سال 1394 موفق به دریافت پروانه FCP (بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گردید. هرگونه خدمات ارتباطی و انتقال داده بر بستر شبکه‌ی موضوع پروانه، مستقل از فناوری از قبیل خدمات دسترسی به اینترنت ، دسترسی به شبکه‌ی ملی اطلاعات و خدمات مبتنی بر آن، توزیع و فروش پهنای باند اینترنت، شبکه‌های اختصاصی، ارائه خدمات صوتی، تصویری و متنی، انواع داده‌های خدمات محتوایی و ارزش افزوده را امکان ‌پذیر می‌سازد.

همچنین این شرکت در راستای دستیابی به اهداف کلان و توسعه و گسترش خدمات و محصولات خود توانسته است به عنوانی یکی از اولین دریافت‌گنندگان پروانه UNSP در سال 1402 خدمت رسانی در زمینه های مخابراتی، ارتباطی و انتقال داده‌‌‌ها را تسهیل نماید. دارنده این پروانه اجازه ارائه خدمات ارتباطات ثابت، همراه و ماهواره‌ای را به‌صورت همزمان بمدت 10 سال ( تا سال 1410) در اختیار خواهد داشت. مجوز UNSP مربوط به یکپارچه‌ سازی پروانه‌های ایجاد شبکه و خدمات و نیز استفاده حداکثری از ظرفیت‌های فنی، زیرساختی و تجاری کشور است و ارائه هرگونه خدمات مخابراتی، ارتباطی و انتقال داده‌ ها را برای اپراتورهای دارای مجوز فراهم می آورد.

عکس تاریخچه

ارزش‌های سازمانی

  • مشتری مداری
  • توجه به ارزش‌های معنوی، اخلاقی و داشتن صداقت کاری
  • توجه به رشد سرمایه های انسانی
  • داشتن روحیه همکاری، مسئولیت پذیری، نتیجه گرایی و پاسخگویی
 

دامنه کاربرد سیستم مدیریت کیفیت

فعالیت های شرکت در زمینه استانداردهای مدیریتی در حوزه کیفیت خدمات اینترنتی بر بستر ADSLبوده و طی سالیان گذشته کلیه ممیزی های مرتبط با صدور گواهینامه های استاندارد های مدیریت کیفیت در این دامنه برگزار شده است.

در آخرین ممیزی در اسفند ماه 1395 توسط شرکت صدور گواهینامه، بدون هیچگونه عدم انطباقی براساس گزارش ممیزی شخص سوم، شرکت انتقال داده های نداگسترصبا موفق به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2008 شد.

این شرکت با توجه به تنوع خدمات و با رویکرد بهبود مستمر خدمات اینترنت پر سرعت، در مسیر تحقق اهداف کلان و دستیابی به چشم انداز سازمان، از سال 1396 اقدام به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت با ویرایش سال2015 نموده و تضمین کیفیت این خدمات را در اقدامات آتی مدنظر دارد.

ماموریت شرکت

شرکت انتقال داده های نداگستر صبا (صبانت) به عنوان یک شرکت چابک و نوآور، با تکیه بر داشته های سازمانی خود از جمله سرمایه های انسانی، شبکه نمایندگی، شبکه مشتریان و توانمندسازی مداوم آن ها درر راستای ارائه محصولات و خدمات ارتباطی با محوریت رضایت مشتریان گام برمی دارد.

چشم انداز

توسعه خدمات مبتنی بر فناوری فیبر نوری، ورود به بازارهای جدید و کسب جایگاه مناسب از منظر رضایت مشتری و افزایش سهم بازار تا انتهای سال 1403

برنامه ها

بهبود فرآیندهای سازمانی شرکت در حوزه بازاریابی، فروش، خدمات پس از فروش، پاسخگویی به مشتریان، اطلاع رسانی سریع SMS
_ ارتقاء سیستم CRM و محاسبه کارکرد AAA
_ ارتقاء سیستم Contact Center
_ ارتقاء سیستم گردش مکاتبات اداری الکترونیکی Paperless
_ ارتقاء سیستم شبکه نمایندگی های فروش و پشتیبانی
_ استقرار سیستم هوش مجازی (Business Intelligence) برای ارتقاء دقت و سرعت تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها
_ ارتقاء برنامه فروش و بازاریابی ماهیانه
_ سیستم سنجش رضایت مشتریان و مدیریت رابطه کسب و کار با مشتری (BRM)
_ فروش سیستم های مبتنی بر ارزش افزوده
_ توسعۀ عمرانی پروژه های فیبرنوری در سراسر کشور

برنامه های اجرایی شرکت

در دنیای امروز اینترنت به عنوان یک نیاز ضروری برای آحاد افراد جامعه به شمار می رود و کاربردهای مهمی در حوزه های مختلف از جمله واحدهای صنعتی، تجاری، آموزشی و خانگی دارد. این مجموعه هم اکنون با هدف ایجاد و توسعه شبکه فیبر نوری به عنوان یکی از برترین تکنولوژی های موجود کشور در صدد است تا کیفیت سرویس دهی خود را به سطح جهانی نزدیک کند. همچنین این شرکت در تلاش است تا با پیروی از سیاست های کلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، یک میلیون پوشش فیبرنوری را در سطح کشور ایجاد نماید. گفتنی است در جهت تحقق این هدف، در حال حاضر بیش از 200 کیلومتر شبکه فیبر نوری ایجاد و آماده بهره برداری می باشد.

گزارش دستاوردها و پیشرفت ها

صبانت به عنوان یکی از نخستین شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت در کشور در سال 1382 موفق به اخذ پروانهPAP از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گردید. این مجموعه در گام اول، زمانی که اکثریت اپراتورهای ثابت فعالیت خود را صرفا در استان تهران آغاز کرده بودند، از فرصت پیش رو استفاده نمود و علاوه بر شهر تهران در دیگر کلان شهرها از جمله اصفهان، تبریز، کرج، مشهد، شیراز، کرمان و ... با ایجاد تعداد قابل توجهی پورت اینترنت شروع به فعالیت کرد. در واقع صبانت اولین مجموعه خصوصی می باشد که بیش از 90درصد شهرهای کشور را تحت پوشش قرار داده است. این شرکت در سال 1394 با هدف ایجاد بزرگراه اطلاعاتی بر بستر فیبر نوری در سطح کشور، موفق به اخذ پروانه Fcp از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شد. در حال حاضر این مجموعه با راه اندازی و گسترش شبکه فیبرنوری در شهرهای تهران، پردیس، پرند، زنجان و عالیشهر در استان بوشهر گام بزرگی در دسترسی کلیه کاربران به سرویس اینترنت پرسرعت برداشته است.

About Sabanet

About Sabanet

اینترنت پرسرعت صبانت در اینستاگرام اینترنت پرسرعت صبانت در تلگرام اینترنت پرسرعت صبانت در پیام رسان سروش